| Anonimopt a întrebat:

Cum pot îmblânzi un câine care a fost ținut toată viața inchis? Dau fundă! Urgent!

Răspuns Câştigător
| Vikaa a răspuns:

Il lasi prin curte liber,sa analizeze toata curtea,ii lasi undeva bolul cu apa si mancare si vorbesti cu el,pe unde se afla el prin curte, ii vorbesti calm cu fara prea multe zgomote ca sa-l stresezi, faci asta cat timp, intr-o luna sigur se va imprietenii cu tine si familia ta, sa nu-l bateti vreodata.

| Anonimopt explică (pentru Vikaa):

Problema e că eu vreau sa îl i au și să l duc unde mai sunt inca doi câini! Presupun că se vor bătea. Menționez caci cainele nu este al meu, dar as vrea sa l i au

| Manciu_Emil_1976 a răspuns (pentru Anonimopt):

Câinii e bine să se cunoască înafara teritoriului (curții), altfel e periculos (și pentru tine).

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il tii legat afara, si il hranesti in fiecare zi tu.

| Vikaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca te tin pe tine in lant si-ti dau de mancare, te imprietenesti cu mine? Cainele nu e de lant, e doar pentru dobitoci lantul.

| NYØ2002 a răspuns:

Ii faci o frectie? Glumesc.Nu stiu