| Frank51 a întrebat:

Cum pot invata cainele sa nu mai vrea sa mearga dupa mine cand plec de acasa? E prea legat social de oameni sau de ce au cainii in general reactia asta? Cand ma intorc acasa ma cearta si plange, oare cand creste se va maturiza?

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

E nromal sa faca asta, mai ales daca e pui.

| Frank51 explică (pentru Wr3nch):

Are 10 luni deja.

| eckblume a răspuns:

Https://youtu.be/DaK-4KjByeo are multe clipuri, poate te-ar ajuta.
Unii caini sunt foarte agresivi. E bine ca al tau e prietenos. Probabil te comporti foarte frumos cu el, il alinti, ii vorbesti cu calm. A devenit foarte atasat de tine. Iti simte lipsa cand pleci. Mama avea un ciobanesc german care nu il suporta pe tata. Furios ca nu mai avea loc de caine l-a dat altcuiva. Peste o saptamana cainele a murit. Refuza sa manance, sa coopereze cu noii stapani, fiind foarte trist.
Cred ca va fi mai putin jucaus, dar cainii au multa energie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al meu are 4 ani si tot face asa. Daca gasesti metoda spune-mi si mie.

| mgtow a răspuns:

Trebe dus in lesa pana creste sa se invete cu tine