| aeriana a întrebat:

Cum pot sa evit ca hamsterita sa isi manance puii? Nu sunt primii pui, a mai fatat si in trecut si nu s-a intamplat asa ceva. Au crescut toti mari, dar acum nu stiu ce a apucat-o. A mancat 2 si am mai ramas cu 2 puiuti. Ce sa le fac? Nu pot sa bag mana sa ii iau pentru ca sunt prea mici si nu am cum sa ii hranesc nici daca m-as chinui cu cea mai mica seringa sad.

1 răspuns:
| Denisa0954 a răspuns:

Dacă îi mănâncă este pentru ca sunt bolnavi. Asa fac toate rozatoarele. Deci si hamsteritele, după ce nasc isi simt puii daca sunt sănătoși sau nu. Dacă nu sunt sănătoși ii va mânca. Stiu ca pare ciudat ce spun, dar asa se practica la unele specii de animale. Pe ceilalti 2 s-ar putea sa nu i mănânce. Las o in pace si nu o stresa si nici nu pune mana pe puiuti până nu le creste părul.