| byanka2 a întrebat:

Cum pot sa imi conving parintii sa imi ia un caine? Stam la bloc si asta este scuza lor. Adica am 2 papagali si am foarte multa grija de ei...Dar mama are si astm si zice ca o sa moara daca imi ia un caine? Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Daca mama ta are probleme de sanatate, ascult-o ca asfel i se agraveza boala.Multumeste-te ci papagalii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mama ta are astm, ar trebui sa fii mai responsabila. Nu vrem sa te auzim peste un an-doi ca ti-a murit mama si vrei sa mori si tu, sau alte prostii pe care le-am mai citit pe aici. Gindeste-te la sanatatea mamei tale si nu numai la moftul tau.

| Bizzle a răspuns:

E greu sai convingi mai ales daca esti mica! E o responsabilitate foarte mare un catel nu e ca la prima vedere! Pe ai mei mi-a luat cam 3 ani sa-i conving si tot nu eu i-am convins laughing. Daca mama/tatal tau au prieteni carola le plac animalele cand vin pe la tine baga asta in discutie si poate o so convinga pe mama ta. Mai intai asteapta sa cedeze papagalii... Fii silitoare la scoala si invata astfel le vei arata ca esti responsabila! Si nu are nicio treaba astmul cu caini laughing) asta ti-a zis ea. sau mai usor cauta pe net despre astm si vezi ce iar afecta mamei tale traiul daca iti iei catel gandeste-te si la ea... Succes!

| dulgherunicu a răspuns:

Ia-ti unul mut

| gabyS98 a răspuns:

Un caine la bloc e greu de intretinut, trebuie plimbat si multe altele deci mai gandeste-te, mai bine ia-ti un hamster sau un acvariu cu pesti

| AndrraElena a răspuns (pentru gabyS98):

Si hamsterul face multaaa galagiee happy

| gabyS98 a răspuns (pentru AndrraElena):

Asa e dar e dragut, si eu am avut. Da incearca mai bine un acvariu