| IustinaSiAtat a întrebat:

Cum pot sa imi invat cainele sa stea in lesa sau sa faca comenzi simple? sa stea, sa mearga la picior si chestii de genu.(FUNDA

Răspuns Câştigător
| AlllExAnDrA_8337 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai foarte multa rabdare cu el si sa ii gesticulezi fiecare miscare pe care vrei sa o faca.Comanda pe care i-o spui trebuie sa fie una scurta si usoara iar de fiecare data cand reuseste sa faca ceea ce ii spui nu uita sa ii dai cate o mica recompensa(de ex. un biscuite). Daca este un caine mai mic de 6 luni ii va lua ceva timp sa invete pentru ca dresajul de abia de pe la 7-8 luni incepe.Mult succes!

2 răspunsuri:
| AnonimGirl a răspuns:

Cu recompensa. Tu il pui in pozitia dorita si ii dai recompensa (carne). Si faci asta pana cand invata. Funda?

| Ad3lle a răspuns:

Trebuie sa stii ca daca are peste 1 an va fi greu sa-l dresezi asa ca trebuie sa-l inveti de cand e mic altfel...Bafta!