| StefanIntrebare a întrebat:

Cum pot sa ingras o pisica? Vreau sa imi cumpar o pisica, dar pisicile sunt mai dragalase cand sunt grasute. Ce alimente care le mananca o pisica si cum sa o fac sa le manance. Vreau un motan.

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Pai tu vrei un animal de companie sau o jucarie?
Daca vrei un animal de comanie si vrei sa fie bolnav ( daca e gras o sa aiba probleme cu ficatul, colesterolul, la fel ca la oameni si o sa cheltui bani grei pe tratament, iar daca nu il duci la un veterinar mai devreme sau mai tarziu o sa moara).
Sfatul meu, compara-ti un plus mare si gras, decat sa iti bati joc de sanatatea unei pisici ca asa e moftul tau.
Un animal e o responsabilitatea uriasa, un animal nu e o jucarie!

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce vrei sa iti bati joc de animal? stii cate probleme de sanatate poate avea o pisica grasa? mai ales un motan?

| StefanIntrebare explică (pentru suntserios):

Vreau sa o fac sa pocneasca