| box a întrebat:

Cum pot sa trisez la jocul de cruce (carti)? multumesc anticipat

8 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Poti sa arati cartile coechipierului din fata ta, cand toata lumea se uita la carti, el se uita la tine si vede ce ai in mana (deci le ti spre el cand toti sunt cu ochii in carti, chiar dupa ce s-au impartit) si in functie de ce ai tu si el(coechipierul) poate alege "tromful" in favoarea voastra!
2. nu dai o culoare cand se cere, chiar daca ai in mana, si o dai mai la sfarsit, dar aici e riscant... se cam prinde lumea!
Bafta!

| RS4 a răspuns:

Ar mai fi... cel ce face cartile, sa le faca atata pana cand are in talpa un as de exemplu, si cand le imparte sa dea cartea din talpa lui sau coechipierului! happy

| mrclaust a răspuns:

De ce sa trisezi? Jocurile sunt ca sa te distrezi, dar uneori se mai distreaza si alti cand tu pierzi.

| box explică:

Rs4 mersi dar astea le stiam si eulaughing

| box explică:

RS4 da si daca se taie cartile?big grin

| box explică:

Rs4 daca taie cartile si e toata lumea atenta?

| box explică:

Joc cu prietena pe dezbracate si ma bate tot timpu' ca le are calumealaughing si vreau si eu so dezbrac pe ea nu doar ea pe minerolling on the floorbig grin

| pascalau12 a răspuns:

Uite aici cateva semne
la duba:ingrosi obrajii. la rosu:scoti limba sau pui mana pe inima. la ghinda:bati cu mana pe picior. la verde:pui mana pe iarba (sau pe jos daca n-aveti iarba pe langa voi).