| anonim_4396 a întrebat:

Cum să dezvăț pisica de la boabe?
nu mănâncă nimic înafară de boabe și lapte.
l-am lăsat nemâncat și i-am mai pus gen odată pe zi puțin lapte și vreo 10 boabe să nu moară de foame
E FOARTE ÎNCĂPĂȚÂNAT.
ar fi în stare să moară doar să nu mănânce.
nici măcar nu-i place peștele, adică serios, toate pisicile iubesc peștele straight face

Răspuns Câştigător
| Adixuuu a răspuns:

laughing) Super tare pisica ta! Se pare ca ea e stapana.
Fii atents, sa faci cum spun.Las-o nemancata o zi-doua ca nu patesti nimic, nu moare.
Apoi da-i niste carne(Piept de pui, peste) si ai sa vezi ca mananca.

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mancarea animalului e cea de boabe nu oase si mate de porc aruncate. Asa va trai bine si va fi gras.

| ImNotAfraidAnymore a răspuns (pentru mgtow):

Am mai avut o pisica. I-AM DAT TOATA VIATA DOAR BOABE.
Si s-a imbolnavit din cauza asta deoarece nu manca nimic altceva și a făcut operație și până la urmă a murit ( la 2-3 ani ).
Nu vorbi dacă nu știi...
+ cunosc pe cineva care are o mâță și nu-i dă boabe și are 21 de ani în ani omenești.

| mgtow a răspuns (pentru ImNotAfraidAnymore):

Nu cumva sa fi murit din cauza ca nu stiai ce avea si nu ai dus-o la timp sa fie operata, boabele pentru animale nu sant daunatoare. Stiu si eu cazuri in care au mancat boabe si au trait ani grei la rand.

| ImNotAfraidAnymore a răspuns (pentru mgtow):

Nup. o duceam saptamanal la medic. stiu ce vorbescwinking
ani grei la rand. gen 10 ani, dupa care se imbolnaveste si moare.
nu sunt daunatoare daca mananca si altcevawinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mancarea pentru animale e facuta special pentru ele si le face bine. ca ai avut tu o pisica care a dat coltul e alta treaba. mancarea gatita nu le face bine nici la pisici nici la caini, iar pentru motani in special pestele este chiar periculos

| ImNotAfraidAnymore a răspuns (pentru suntserios):

Cel mai prost răspuns de aici...

| suntserios a răspuns (pentru ImNotAfraidAnymore):

Treaba ta cum iti cresti animalele, dar data viitoare cand mai dai pe la un medic veterinar intreaba l de mancarea gatita data la animalale de casa si ai sa ai o surpriza sa vezi cat ne nociva e

| OoBunnyoO a răspuns:

Eu am avut trei pisici pana acum, doua dintre ele traiesc. Cea care a murit a mancat 14 ani numai boabe si numai un anumit tip de boabe, absolut nimic altceva. A facut cancer la intestine din cauza constipatiei (cancerul intestinal are legatura cu constipatia si la oameni si la animale). Celelalte pisici aproape la fiecare masa mananca boabe, una dintre ele are 8 ani, iar cealalta 4. Ceea ce vreau sa iti zic este faptul ca nu reprezinta nicio problema daca pisica ta mananca doar mancare uscata. Dintre pisicile mele, niciuna dintre ele, nici cea care a murit nu a avut nicio problema cu sanatatea, nici cu inima, nici cu diabetul, nici cu oasele etc. Intr-adevar cea batrana a murit pentru ca..era batrana, daca nu ar fi avut cancer ar fi avut altceva sau alt tip de cancer. Daca vrei neaparat sa manance altceva incearca sa ii dai mancare umeda, Kitty Kat, Whiskas etc, insa, nu are rost sa o infometezi sau sa o obligi sa manance altceva, nu va avea niciun efect benefic asupra sanatatii ei. Nu trebuie sa manance lapte, peste sau mai stiu eu ce..mancarea pentru pisici este facuta special ca ele sa aiba nutrientii necesari zilnici.

| Kriss96 a răspuns:

Dar de ce trebuie sa manance ce vrei tu?
Ti-ai luat pisica pentru ca iti place sa hranesti animalele cu peste?
Nu iti dai seama ca iti bati joc de ea?
De ce sa o dezveti? Nu am inteles. A mea numai boabe mananca. Si e mare, frumoasa si sanatoasa. Nu ne-a zis medicul veterinar sa nu-i mai dam.
Las-o cu ce-i place. Dar da-i boabe premium. Hills sunt foarte bune.

| ImNotAfraidAnymore a răspuns (pentru Kriss96):

Nu vreau sa-i dau peste lol

| Kriss96 a răspuns (pentru ImNotAfraidAnymore):

Din tot ce ti-am scris acolo asta ai inteles tu? straight face
Ar trebui sa intelegi ca animalele nu sunt pentru cei ce isi bat joc de ele. Nu cred ca pe tine te fortau parintii sa mananci ce nu-ti placea.
Si ai scris asta: "nici măcar nu-i place peștele, adică serios, toate pisicile iubesc peștele". De aici se intelege ca vrei sa manance peste.
Nici macar nu e bine sa manance peste pentru ca are oase. Se vede ca te uiti numai la desene animate.
Exista si pisici care au intoleranta la lapte daca te intereseaza. Mai informeaza-te.
Ai auzit pe la colegi ca au pisici si gata ti-ai facut rost de una. Mai bine o lasa-i unde era decat sa o ti nemancata. Pana si pe strada tot mananca ceva. Tie ti-ar trebui sa traiesti cateva zile pe strada sa nu pui manacare in gura ca sa-ti dispara dorinta asta de a vedea animalele cum mor de inanitie.

| ImNotAfraidAnymore a răspuns (pentru Kriss96):

Iesi afara

| Kriss96 a răspuns (pentru ImNotAfraidAnymore):

Iesi tu. Nu eu sunt aia care imi chinui animalele.

| ImNotAfraidAnymore a răspuns (pentru Kriss96):

Esti prost de pute pamantul sub tine.

| Kriss96 a răspuns (pentru ImNotAfraidAnymore):

Ce remarca inteligenta laughing))) A se subintelege sarcasmul.

| ImNotAfraidAnymore a răspuns (pentru Kriss96):

Sa mori tu

| Kriss96 a răspuns (pentru ImNotAfraidAnymore):

Deci ai crescut si in satra? big grin Hai mai zi happyMa amuz foarte tare! happy

| ImNotAfraidAnymore a răspuns (pentru Kriss96):

Du-te-n mortii ma-tii happy

| Kriss96 a răspuns (pentru ImNotAfraidAnymore):

Iti doresc la fel happy

| AdrianPanaintescu a răspuns:

Hmm...incearca sa o pacalest
sau forteazo!
dureaza 20 de zile pana sa dezvata!

| alinutza0408 a răspuns:

Incalzeste putina ciorbita amestecata cu putin miez de paine si pune si cateva boabe de miros, cu timpul prinde si gustul mancarii

| ImNotAfraidAnymore a răspuns (pentru alinutza0408):

Fix asa am facut dar nu a mancat. chiar daca erau cateva boabe acolo

| andrei234groza a răspuns:

Pisicile au intoleranta la lapte!