| asdsdsaaas a întrebat:

Cum sa imi dresez cainele sa vina mereu la mine cand il chem si sa nu fuga cand il dezleg. Funda:*.

Răspuns Câştigător
| FuCkMAn a răspuns:

De fiecare data cand il chemi si el vine ii dai ceva de mancare iar cand il chemi si nu vine il pedepsesti(nu stiu cum o palmuta ceva dar nu tare)e important de stiut ca pentru a veni la tine trebuie sa ii stigi numele de exemplu:Ricki cutu cutu cutu hai aici si bati cu palmele usor pe picioare.Cand il dezlegi il mangai usor pe cap sau unde sti tu ca ii place. funda? One love

3 răspunsuri:
| asdsdsaaas explică:

Nu ma referam sa nu alerge ma refeream sa nu o ia la fuga spre strada si masin atat.

| Zozolika a răspuns:

Sa nu iti lovesti cainele cu mana pentru ca, cand vrei sa il mangai el se va feri si nu numai de asta sunt mai multe chestii pe care nu pot sa ti le scriu pentru ca am mana dreapta in ghips da ma rog nu il lovi cu mana.

| andreidragon a răspuns:

Ia o bucata de carne, apoi cheama-l sa vina la tine si arata-i bucata de carne va veni. Dai carnea si mangaiel. Fa asta de 10 ori si va veni la tine cand il strigi pentru va crede ca mereu ii dai o bucata de carne si il mangai. Macar cand vine mangaiel. Cat despre,, sa nu fuga cand il dezleg,,.e caine trebuie sa alerge, dar inainte sa ii dai drumul din lesa fi sigur ca s-a obisnuit cu tine ca stie ca tu esti stapanul.