| Dyex a întrebat:

Cum sa imi fac cainele sa mearga in lesa?! De 2 saptamani ma tot chinui sa imi fac amstafful sa mearga in lesa...nu mai pot, ies din bloc se pune in cur si sa uita la mine ca prostu merge doar la intoarcere casa.Deci reusesc sa il duc mai departe de bloc si nu mai vrea sa mearga, ma intorc acasa si zici ca are nos in cur sa duce super repede de parca nu ii place afara vrea doar in casa... funda!(are doua luni si e amstaff)

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Ia-i ham!

5 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Ham,dar parerea mea este ca in timp se obisnuieste si cu lesa! Chiar daca va dura putin.

| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. In primul rand hamul nu este bun daca cainele trage, deoarece deformeaza coloana.
Apoi... pune-i zgarda la gat ca sa se obisnuiasca. Apoi pune-i lesa si lasa-l sa mearga pe unde vrea el (asta ar fi bine sa o faci intr-un parc sau in casa). Apoi treptat, ia lesa im mana si incearca sa il chemi dupa tine...

| Anonymous92 a răspuns:

Cainele trebuie sa fie in primul rand, dresat, ca sa te asculte, si in al doilea rand daca nu este obisnuit cu lesa, nu il obliga, se va enerva si posibil te va musca, mi s-a intamplat.

| NeedHelp98 a răspuns:

Si eu am amstaff dar nu am problema asta. Am avut un prieten care a patit asta si a iesit cu amstafful afara intr-o dimineata si la plimbat toata ziua pe langa bloc (cu forta laughing ) si dupa mergea singur.

| Dyex explică (pentru NeedHelp98):

Daca l.as plimba cu forta s.ar irita la gat cand il trag se irita tare...

| K0sti a răspuns (pentru Dyex):

Ia-i ham!