| PODOVEIANDREEA a întrebat:

Cum sa o conving pe mama sa ma lase cu un animal de casa? Stau la apartament.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai sa iti zic cum au procedat ai mei copiii, pentru ca nici eu nu eram de acord pe vremea cand locuiam la bloc, ei asteptau sa ma culc, s-au sa plec la servici, apoi aduceau tot ce gaseau afara caini, pisici, in special catei micuti, cand veneam de-la munca, ei ii dadeau afara, si tot asa pana cand am cazut grav bolnava si a trebuit sa ma internez, apoi au gasit un pui de catelusa si au adus-o in casa, nestiind ca eu o sa mai vin si acasahee heecand am venit acasa pe neasteptate, si am deschis usa cine credeti ca latra la mine si se gudura? puiutul de catel, nu va zic cum au reactionat copii cand m-au vazut, au si sarit cu gura pe mine: sa stii ca Rituta face afara kk, noi stergem in urma ei, intreaba-l pe tata, si uiteasa, m-am acomodat destul de repede si astazi nu pot sta fara catei, bine ca acum stam la casa deci am 3 bucati, si asa si ai tai parinti se vor obisnui cu ideea de a avea si un catel, dar tu trebuie sa fii convinsa ca poti avea grija de el, sa stergi, sa aduni dupa el, sa il scoti afara, SA NU UITI DE TEMELE SCOLARE.
La un momendat nu copiii mei ieseau afara cu catelusa, cine credeti ca iesea acum afara cu ea? eu, mama care ma opuneam cu desavarsire ca nu e voie sa cresti un catel la bloc, uite ca de dragul copiilor mei am trecut peste tot
O SEARA BUNAhappy

5 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Daca mama ta nu te lasa, nu trebuie sa incerc sa o convingi!
Deoarece nu va fi la fel...este posibil ca dupa o luna- doua se va satura si o sa iti zica sa il dai. Un animal il iei pentru mai multi anil nu pentru o saptamana.o luna.un an!

| DeshiBebe a răspuns:

Pai ii spui ca vei fii responsabila.
Ca vei avea mare grija de el.
Vei curata dupa el.
Ii vei cumpara mancare
Si ii vei acorda mult timp
Il vei iubii nespus de mult.
Si o rogi foarte frumos.

| Bella116 a răspuns:

Bati campii ca o sa fii cuminte, o sa inveti, o sa faci curatenie dupa el, si o sa ai mare grija.

| Springrain a răspuns:

Ceau.
Incearca varianta mea... vino acasa direct cu animalul si spune-i ca faci orice doar sa il ti!

Sper sa reusesti!

| bestguy a răspuns:

Mama ta nu vrea un animal in casa deoarece va face mizerie si va mirosii a caine, spune-i ca este de cumparat zgarda parfumata, gasesti detalii aici www.zgarda-caini.ro