| Maria2058 a întrebat:

Cum se picteaza ouale de paste? (cu pensula)

Răspuns Câştigător
| BiancaPitic a răspuns:

Nu se picteaza intr'un anumit fel.Le pictezi cum vrei tu! De obicei se deseneaza ornamentr[flori] care exprima primavara sau elemente din folclorul romanesc.
Eu de ex am un concurs la scoala si trebuie sa infigem un ac in el, sa il golim de continut, iar abia dupa sa il pictam cum vrem.[poate te intrebi dc sa il golim: paii cand mergem la scoala cu ele sa nu ne trezim cu un galbenus in manalaughing]
Atat.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

5 răspunsuri:
| Naspa6969 a răspuns:

Pur si simplu le colorez cum faci si la pictura. Eu am incercat doar ca o sa fie mai stearsa vopseau sau ca sa nu mai fie asa de stersa poti face mai intai cu carioca si dupa aia sa dai cu pensula culoarea pe care vrei s-o pui. Si faci ca si la pictura. Sper ca te-am ajutat. Apropo Paste Fericit!

| Agutzzza a răspuns:

Iei o pensula subtire si incepi usor usor sa trasezi niste linii... apoi, totul vine de la sine... fundita?batting eyelashes

| Curiosu a răspuns:

Daca te referi la model acesta nu e unul statornic ci poate varia dupa bunul plac. Prin urmare lasa-ti imaginatia sa curga

| Ubyta2000 a răspuns:

Pai eu le fac uneori fierte fierte le pun intr-un bol cu apa si pun hartie creponatain ou:rosie,albastra, verde, le tin putin apoi dau hartia jos si iese culoarea hartiei creponate

| Ubyta2000 a răspuns:

Pai eu le fac uneori fierte fierte le pun intr-un bol cu apa si pun hartie creponata in ou:rosie,albastra, verde, le tin putin apoi dau hartia jos si iese culoarea hartiei creponate