| roxinana a întrebat:

Cum se poate invata sa canti la chitara(chitara electrica) fara profesor?

Răspuns Câştigător
| alex210 a răspuns:

Poti invata de pe internet exista multe situri cu lectii de chitara cum arfi acesta:http://www.guitarjamz.com/members/beginner/beginner-lessons.html
Pe ine m-a ajutat foarte mult lectiile se aplica si pe acustica si pe electrica.
Si acest site http://www.vguitarlessons.com/ are unele lucruri in plus.
Avand in vedere ca ai chitara electrica banuiesc ca vrei sa inveti solouri asta sincer o sa iti ia ceva timp.
Eu m-am apucat de chitara de 1 an si tot nu pot sa improvizez un solo din pacate.
In orice caz gasesti multe lectii si pe youtube solouri cantece si altele.
Iti urez mult succes! sper sa faci chitara ta sa planga(in sensul bun)

5 răspunsuri:
| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Eee,caută şi tu pe unu' Woodenpints pe TPU, te învaţă el gratis. Îl recunoşti uşor, păros, cu braţe de juma' de scobitoare şi bronz sănătos de la sapă.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

E simplu.
Iti cumperi chitara si inveti din tutoriale de pe youtube.
Eu cred ca cu sau fara profesor e acelasi lucru, doar ca cheltui niste bani degeaba.
Eu asa am invatat, uitandu-ma pe youtube am invatat sa citesc tabulaturile si mai apoi am exersat si am tot exersat pana am putut canta acel cantec pe care mi-l doream dintotdeauna sa il cant.
Nu uita ca trebuie sa exersezi mereu in fiecare zi, exercitii cu acorduri pentru a le putea schimba cat mai repede, exercitii pentru rapiditate, sunt foarte variate.
Mult succes!winking

| roxinana explică (pentru ϟkatεVaηϟ):

Mersi de raspuns din pacate, inca nu te pot evalua inteligent!

| Dany3103 a răspuns:

Iti cumperi o chitara si cauti tabulatura la piese, eu cel putin asa am invatat, sunt o gramada de tutoriale pe net, cauta pe youtube "lectii de chitara" sau "guitar lessons". Bafta!

| transsa a răspuns:

Poti sa inveti uitandu-te la tutoriale pe YouTube.