| CaneCorso123 a întrebat:

Cum vad daca cainele meu de rasa Cane Corso e rasa pura?

Răspuns Câştigător
| Adrry00 a răspuns:

Pai, sunt multi factori, o sa incerc sa ti enumar: 1) Musculatura, un caine Cane Corso trebuie sa aiba muschii de la picioare extrem de dezvoltati, sa fie foarte puternici 2) Culorile, le poti gasi pe internet, dar cred ca le stii deja 3) Rasa Cane Corso trebuie sa fie rea din fire, sa aiba un dezvoltat simt al proprietatii, sa fie violent instinctiv. Si cam astea ar fi cele mai evidente semne, restul sunt detectate de specialisti.

| Overom a răspuns (pentru Adrry00):

Auzi la el... daca tu caracterisezi un caine care e violent si rau ca fiind de rasa inseamna ca tu habar nu ai nimic despre animale Rasa de caini CC pe cat sunt de mari si voluminosi pe atat sunt de calmi si linistiti ei ataca doar cand familia este pusa in pericol si cand se simte el in pericol, daca are o pata alba pe piept este unul din factorii care indica ca este de rasa acea pata este specifica lor indiferent de culoare si mai mult alti factori pe care ii poti gasi pe net. Oricum indiferent ca e de rasa ca nu e gena de cane corso tot are si in plus orice animal trebuie iubit, eu am cane corso rasa pura cu diploma de campion pedigree la cumpare trebuie sa iti de-a o dovada ca e rasa pura si pretul este de 300 350 maxim 400 de euro.

| Adrry00 a răspuns (pentru Overom):

Daca tu ai un Cane Corso bland, felicitari, eu stiu si din experienta, si de pe orice site de specialitate ca sunt violenti, este o carancteristica a lor. Si am zis eu ca nu trebuie iubiti? Eu ii ador, imi iubesc cainele, care e si el Cane Corso.

| Overom a răspuns (pentru Adrry00):

Nu e adevarat cainele nu e de rasa daca este violent, am prieteni cu pitbull terrier foarte cuminte, un caine daca il duci la dresat nu ai treaba cu el, cainele ataca doar la comanda, si cand simte ca e in pericol foarte mare familia si el insusi.

| Adrry00 a răspuns (pentru Overom):

Eu stiu ca daca este dresat este foarte iubitor, dar daca se simte amenintat devine violent, si este un caine periculos, asta incerc eu sa zic de la inceput

| Overom a răspuns (pentru Adrry00):

Da sunt constient ca este periculos asta este gena lor.el trebuie sa stie si de frica stapanului si mai trebuie atins cu un ziar din cand in cand

13 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Ai o poza cu el

| AllmaGirl a răspuns:

Nu este rasa pura. Daca vecinu' are caini luati de la altii ca el si ii imperecheaza nu e rasa pura. Daca sunt luati parintii de la crescatorie sau parintii parintilor da, dar asa nu prea cred. Eu stiam ca si Cane Corso face parte din rasele fara pinteni in spate thinking Dar eu nu cred ca este, dar nu rasa conteaza, ci catelul happy

| PiTbuLuL a răspuns:

Poi simplu cand l-ai cumparat trebuie sa iti dea carnet de sanatate la el sau daca l-ai luat de la un prieten uitate la femela si mascul sau daca de la un strain fara carnet nu lua ca poate nu ii rasa pura

| CaneCorso123 explică:

Ma refeream daca e corcit cu alta rasa el nu rasa in general.

| CaneCorso123 explică:

LE-AM facut eu carnetul de sanatate... dupa ce i-am luat! cainii i-am luat de la un prieten si mi-a aratat si parintii dar nu sunt eu sigur.sad

| PiTbuLuL a răspuns (pentru CaneCorso123):

AA pai daca e cunostinta poate ca chiar sunt si nu te minte dar s-ar putea ca nici el sa nu stie un medic veterinar te-ar ajuta mai mult decat noi mai bine consulta si afla ca este mai sigur asa
Sall!
Bafta!

| CaneCorso123 explică:

DA am. intra pe facebook du-te la search si scrie Trusca Eduard si ai sa vezi mai multe poze cu ei la imagini

| alincikkkk a răspuns:

Poti cauta pe calculator.am cautat si este o rasa pura.este foarte frumos. FUNDA