| Dumitrache_Vladimir_1992 a întrebat:

Daca iau puii de langa pisica si ii dau de ex. pisica mama poate pati ceva?

Răspuns Câştigător
| AllyAlexandra20 a răspuns:

Nu pățește nimic, cel mai probabil o să le ducă dorul o vreme. Pisicii mele i-au murit puii pe rând, până la urmă a rămas cu unul singur și s-a străduit să-l îngrijească cum trebuie, iar asta a făcut-o să uite de ceilalți. Îi poți lăsa unul, ca să simtă și ea că e mamă și că nu a născut degeaba puii happy

| Dumitrache_Vladimir_1992 explică (pentru AllyAlexandra20):

Chestia e ca a mai nascut acum ceva lunii, insa a ramas cu un singur pui, si este ft rece cu el il bate nu-l agreaza. mersi de raspuns

| AllyAlexandra20 a răspuns (pentru Dumitrache_Vladimir_1992):

Asta-i ciudat... A început să îl bată de când era mic sau după ce a crescut? Dacă asta s-a întâmplat după ce puiul s-a maturizat, atunci e ceva normal, în unele cazuri. Mamele nu pot sta lipite de puii lor pentru totdeauna, fiindcă urmează altă serie și vor avea nevoie ca toată atenția să le fie asupra celor mici. Cei mari se pot descurca și singuri, de la un anumit punct.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Puii se dau numai dupa 2 luni, cand stiu sa manace singuri si pot fii incredintati spre adoptie.
Un pui de pisica sau caine sub 2 luni, moare, daca este dat de la mama lui, pentru ca nu stie inca sa manace singur si nu are de unde lua laptele matern, atat de vital in primele 2 luni de viata.

| Freya1 a răspuns:

Posibil sa nu isi mai accepte puii...
Daca ar fi sa ne luam dupa sentimente da, sufera. Daca ne gandim la sanatate sau fizic nu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra in depresie si se defeceaza pe unde apuca. Am patit. O data s-a defecat intr-o farfurie de pe masa.

| Dumitrache_Vladimir_1992 explică (pentru anonim_4396):

Depresie la pisici? :O nu stiam ca au sentimente asa puternice big grin