| anonim_4396 a întrebat:

Dacă îmi iau un pui de pisica îl pot tine afara? Adică e Ok, nu vreau sa iau un pui și sa știu ca nu pot sa am grija de el (adică sa îl las afara mereu), am mai avut unul și a fost luat de niște copii și după nu s-a mai întors. Nu știu ce sa fac, dacă îl pierd pe acesta o sa ma simt iar vinovat și nu vreau... și acum îmi e dor de cel care a plecat și ma gândesc mereu la el.

6 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Un pui de pisica mai ales în primele 3 luni are nevoie mare de caldura( el nu poate sa o producă deoarece creste și are nevoie de căldură exterioara)
Dacă este prea mic o sa crape de frig în fata ușii tale

| Davidaks13hje a răspuns (pentru Crackman):

L-am ținut afara pe celălat, era puțin mai mare avea câteva luni de când l-am luat, i-am făcut eu un fel de culcuș unde sa se bage când doarme, dar cel mai des se cocota undeva și se culca, dar nu stătea in ploaie era un loc acoperit unde îl Țineam. Am primit azi un mesaj ca mi-a văzut cineva pisica ieri pe la vecini cea pe care am pierdut-o, poate se întoarce

| florin926481f a răspuns:

Poti sa il ti fara probleme afara atata timp cat este vara. Oricum nu o sa se plimbe prea mult cat este mic, o sa stea intr-un perimetru de cativa metri pentru ca o sa ii fie teama sa exploreze alte locuri.

| carlaradu a răspuns:

Din câte înțeleg locuiesti la țara, dacă nu poti sa îl ții in casa măcar baga l intr o magazie ceva. Mai ieși cu el in curte din când in când, sa fii cu ochii pe el. Așa îs învață si el teritoriul, când creste si se poate plimba singur o sa știe unde sa se întoarcă. In orice caz nu e ok sa stea singurel afara, e o responsabilitate si trebuie sa ti o asumi, dacă nu ai cum, nu ti mai lua sa il chinui.

| Davidaks13hje a răspuns (pentru carlaradu):

Am și spus ca nu vreau sa îl iau și sa știu ca nu pot sa am grija de el

| carlaradu a răspuns (pentru Davidaks13hje):

Din câte am înțeles nu prea vrei sa îl ții in casa. Ti am spus sa îl bagi intr o magazie ceva măcar, cu o păturica micuța. Nu e ok sa îl ții afara.