| Mt34 a întrebat:

Dacă mă duc la academia de poliție, iau toate examenele și tot, dacă mă mut din țară, trebuie să o fac și în țara respectivă?

4 răspunsuri:
| christine99 a răspuns:

Dupa ce terimini academia esti obligat prin contract sa ramai zece ani in serviciu daca esti repartizat pe post.

| Goete a răspuns:

Daca te muti din tara, in alta tara nu valoreaza nimic si nici nu poti fi politist pana nu ai nationalitatea, chiar daca vorbim de C.E.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă vrei să fii acolo tot polițist.
1. Te muți.
2. Primești cetățenie.
3. Vezi acolo dacă nu te primește polițist fără academie.
4. Dacă nu, o faci.

| debarasator63 a răspuns:

Daca vrei sa fi politist in alta tara urmeaza regulile/cerintele din tara respectiva. De principiu nu te poti muta cu serviciul (in politie) in alta tara.