| lorena66 a întrebat:

Dacă mama nu sta sa alăpteze puiu ( la pisici ) și îl hrănesc cu lapte călduț de vacă, are ceva? Adica are șanse sa supraviețuiască? p.s.: are doar 2 zile

10 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Poți încerca dar dacă vezi că nu îi face bine laptele du-te la o farmacie veterinară.

| lorena66 explică (pentru Andreeush):

A murit

| Andreeush a răspuns (pentru lorena66):

Îmi pare rău.

| Goete a răspuns:

De ce nu mulgi pisica mama?

| RoCkKiD a răspuns:

Pisicle nu se impaca bine cu laptele de vaca deci e recomandat doar in cantitati mici, daca hranesti o pisica cu asa ceva o sa se aleaga cu o diaree care la un puiut ii va pune vaita in pericol. Vorbeste cu un veterinar sa-ti reomande un substitut de lapte de pisica.

| danaieladaniela a răspuns:

In mod normal trebuie sa supravietuisca, dar poate nu ii place laptele de vaca si s-ar putea sa moara de foame

| lorena66 explică (pentru danaieladaniela):

Asta s-a și întâmplat

| Lady70 a răspuns:

In mod normal trebuie sa supravietuiasca, s-au mai vazut cazuri. Important e a primeasca puiul laptetele. Sa folosesti o seringa si ii pui cate o picatura.

| BUNNYMAN a răspuns:

Nu o sa pățească nimic, încearcă să îi ți langa el în cazul în care este doar un pisoi, 2 bidonase mici cu apă călduță, ei sunt micuți, ei când se nasc, pisica stă permanent cu puii, ca să îi hrănească, și să ii încălzească.
Ai grija bine de el, ei sunt și sensibili când sunt mici.