| anonim_4396 a întrebat:

Daca o pisica naste pui si are grija de ei, motanul cu care i-a facut ii omoara? O prietena a mea are o pisica ce a nascut, dar motanul sta cu ea( la curte), si ii este frica ca motanul sa nu omoare puii. S-a mai intamplat in unele cazuri? Sau pisica ii apara?

10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu, nu-i omoara, dar nici nu are grija de ei! Pisica ii apara de orice alta pisica dusmanoasa! Si inca cum ii apara! Cate o data se intampla sa-i mananca pisica insasi atunci cand ii linge de pacenta! Asta la pisicile incepatoare.De asemenea pisicile mai mananca cate-0 data si puii nascuti morti.

| Roby67 a răspuns:

Pe un motan nu-l intereseaza de regula ce este in cuib, pisica mama este singura care decide ce se intampla cu cei mici.
Ceea ce vreau eu sa spun este ca o pisica se inperecheaza cu mai multi motani in timpul cand este receptiva. Pe motan nu-l intereseaza cine este in cuib, ci unde este o pisica care il vrea. Scurt spus prietena ta, sau tu, nu are de ce sa-si faca probleme din cauza motanului.

| B3Bytza a răspuns:

Motanul nu are nici cea mai mica intentie sa se atinga de pui, deoarece, daca se apropie prea mult de cuib, o incaseaza cu "big boss"(pisica), si nu cred ca vrea sa simta ghearele ei pe pielea lui, sau sa aiba vreo cicatrice de la "big boss". Si mie trebuie sa imi fete pisicuta. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Good Cat a răspuns:

Nu, motanul nu ii omoara, dar ii lasa balta.
Pisica in schimb ii apara de orice pericol chiar si de om. Depinde acum de pisica. Pe mine m-a muscat una straight face cand eram mai mica ca ii tot atingeam puii, eram curioasa si eu tongue si m-a umplut de respect.

| Good Cat a răspuns:

@Skilltester

Nickul meu are unele semnificatii nu se refera la pisica in special.

| Dizzyz a răspuns:

Sa stii ca unii motani isi omoara proprii pui! De ce? Pentru ca vor sa ramana doar ei in teritoriu si nu vor sa mai fie alti motani stapani pe acel teritoriu. La un vecin de al meu motanul cu care sa imperecheat pisica si-a omorat puii! Asa ca ai grija sa ii ti la loc sigur, unde stii ca nu poti intra doar tu. Dar, nu toti motanii sunt la fel. Unii chiar isi iubesc puii si unii chiar ii invata sa vaneze. Asculta sfatul meu si tine pisica intr-un loc sigur amice.Pe curan!

| Alex_7297 a răspuns:

@Good Cat se vede după nume...laughing. Scuze de off-topic, dar răspunsurile văd că le-ai primit deja.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu le face nimic atata timp cat el este talatl lor.doar daca vine alt motan strain atunci o sa-i omoare; motani nu-si omoara pui lor, dar omoara pui altori motani.ar trebui sa aiba grija de pisica pentru ca "sotul" ei nu e interesat de pui si nici nu o apara de alti motani care pot sa intre incurte!
Bafta sper sa nu moara niciunul!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu daca motani ii omoara dar eu am avut pisici mici si mia a omorat dar nu stiu daca a fost motanul sau o pisica. ce stiu este cai ia bagat golti in gat si a omarat. nici acum nu stiu cine a foas. d...