| anonimmmm07 a întrebat:

Daca pisica mea si-a rupt piciorul, dar nu am bani de veterniar, ce ar trebui sa fac? O sa moara?

4 răspunsuri:
| umbrax a răspuns:

De murit nu o sa moara dar când va începe sa se vindece o sa se vindece prost și poată sa rămână cu sechele pe viata... du-te cu el/ea cât mai repede la veterinar le explici situația financiara, (și cred ca ai putea da și în rate) și sa ii pună piciorul în ghips

| AmandinaDragan a răspuns:

Mergi la un medic veterinar si implora-l sa o trateze. Nu o lasa asa ca-i posibil sa moara.

| Solann a răspuns:

Ar trebui sa gasesti bani. Pentru ca se va chinui. Posibil sa faca ceva similar cangrenei la oameni. Si intr-un final va muri. In chinuri.

| 6Radu5 a răspuns:

In teorie nu trebuie sa moara, sunt cazuri in care nici oamenii nu merg la medic cu rupturi de mana si peste 5 ani pot sa-si miste mana de la ruptura in toate partile.Incearca la veterinar, le spui situatia financiara si daca te pot ajuta sau cauta pe Youtube video-uri in care te invata sa vindeci ruptura, cat de cat!