| Barbielovesu a întrebat:

Daca vreau sa plec cu cainele in Bulgaria sau Grecia am nevoie de pasaport? Daca da, atunci cat costa si unde il pot face.

1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu conteaza in ce tara straina ai merge, aceleasi chestii iti trebuiesc. Ai nevoie de pasaport, cip, cusca pe dimensiunea cainelui tau si o hartogarie de la medicul lui veterinar (stie el despre ce este vorba daca ii spui problema).

La partea de pret, sincer nu stiu detalii, doar iti spun de cineva care si-a luat cainii in Thailanda, pe un caine a platit 700 euro. Aceasta taxa mentionez de Grecia-Thailanda.

Nu doresc sa te sperii, posibil sa fie pana intr-o 100 Euro sau mult mai putin, intereseaza-te la politie de unde se scot pasapoartele, ei iti vor da raspunsul cel mai corect in privinta taxelor de transport a petului tau.