| DoroteeaH a întrebat:

Dau fundița:
Ce NU trebuie sa-i dai unui cățel sa mănânce?
Câteva răspunsuri ar fi utile

Răspuns Câştigător
| Apokales a răspuns:

Oase de pui si de peste, din cate stiu, pentru ca se formeaza ca niste aschii in stomacul cainelui si poate sa i-l perforeze. Plus de asta nu au maduva in ele ca sa fie hranitoare pentru el.

| DoroteeaH explică (pentru Apokales):

Daca este adevărat, cățelul meu, săracul, trebuia sa fie mort?
Mulțumesc, voi încerca să evit cât pot aceste oase

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ciocolata e nocivă pentru câini.

| fanaarmy a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa-i dai unui catel : dulciuri, struguri/stafide,usturoi,ceapa,lactate,avocado, cafeina, piersici, prune, oua crude.

| DoroteeaH explică (pentru fanaarmy):

Mulțumesc mult!
Dar daca îi dau mâncare gătita rămasă, e la fel de rău?

| Apokales a răspuns (pentru DoroteeaH):

Inca ceva, nu stiu daca toti, dar cainelui meu ii place ciocolata insa ii dau doar o tableta pentru ca ciocolata le face rau de asemenea.

| fanaarmy a răspuns (pentru DoroteeaH):

Buna! Din cate stiu nu prea are ce sa-i faca rau.

| DoroteeaH explică (pentru fanaarmy):

Ok, mulțumesc pentru sfaturi