| AlinaOneDirection a întrebat:

De cate ori pe luna se spala un BISHON MALTEZ?
dau fundita... happy
vreau rasp rapid

Răspuns Câştigător
| EUSIATIT a răspuns:

Catelul i general [nu e important ce rasa este] se spala 1 data la 3 saptamana iarna iar vara de 2 ori pe luna. apoi periatul zilnic.labutele e cite ori il scoti afara.

7 răspunsuri:
| Black_Cherry a răspuns:

Pai de cate ori este nevoie... cand vezi ca e murdar il speli si gata.

| allleeeee a răspuns:

Necesitatile de ingrijire ale acestei rase sunt substantiale, incluzand periere si pieptanat zilnic, spalarea cu regularitate ( o data la 2 saptamani). Exista solutii speciale pentru a indeparta "petele de lacrimi" atat de inestetice.
Sursa:http://www.caini-pisici.ro/rasa-caini/Bichon_Maltez_041.html

| aiam a răspuns:

Păi este normal de 2 ori pe săptămînă, mai mult săl speli cred că nu are rost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu il spal o data pe luna. se mentine curat puiutu:X

Răspuns utilizator avertizat
| • _ • Ďάďđ¥ ™• _ • a răspuns:

Doctorul mi-a spus iarna o data la 3 luni iar vara 1 data la 3-4 saptamani big grin

| Theodor_2430 a răspuns:

Depinde daca il duci la plimbare sau etc.