| anonim_4396 a întrebat:

De cate ori pe zi isi face nevoile o pisica gestanta?

10 răspunsuri:
| RainboyDash a răspuns:

Pai si le face normal, sarcina nu schimba cu mult defecatia si urinarea, insa resturile puilor din burta vor intra tot in intestinul si vezica urinara a pisicii tale, oricum nu se schimba cu mult stai linistita

| anonim_4396 explică (pentru RainboyDash):

Nu imi pot da seama daca pisica e sau nu gravida, am adus-o acasa la 12 si pana la 12 seara a doua zi n-a facut de loc, ieri iar s-a tinut si imi dadea de banuit.

| RainboyDash a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-o la un veterinar, e cel mai bine asa

| andreiboss31 a răspuns:

Este indicat ca in perioada sarcinii, dar si dupa aceasta, perierea sa fie facuta zilnic sau chiar de doua ori pe zi, pentru ca pisica mama sa nu inghita foarte mult par. De asemenea, in cazul in care pisica ta are blana lunga, o poti tunde in zona burtii, pentru a usura alaptarea puilor.

Pentru a te asigura ca pisica va fata intr-un loc sigur, nu o lasa sa iasa din casa, in ultima saptamana de gestatie

Citeste mai mult pe: http://animale.acasa.ro/......-8567.html

| Theoryofabook a răspuns:

Pai zi si tu lui suzy sa nu mai faca sau obligo cu fortabatting eyelashes

| anonim_4396 explică (pentru Theoryofabook):

Pot sa o oblig si frumos Simono laughing?

| Theoryofabook a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca vrei nu se supara nimeni decat paianjenul ala care l-ai speriat pe viatabatting eyelashes

| anonim_4396 explică (pentru Theoryofabook):

Ce legatura are laughing?

| Theoryofabook a răspuns (pentru anonim_4396):

Are daca te gandesti mai bine
si si suzy ti-a mai lasat o amintire frumoasa e eeee?

| anonim_4396 explică (pentru Theoryofabook):

Nu e chat straight face.