| anonim_4396 a întrebat:

De cate ori se baie la un porcusor de guineea?

3 răspunsuri:
| snzpaul a răspuns:

Se spală la 2-3 luni, dacă stă în cuscă.
Dacă nu stă în cușcă și are șanse să se murdărească, 1-2 săptămâni.

| CarlaHecox a răspuns:

Spala-l doar cand e cazul, atunci cand e murdar.A face baie nu e un comportament natural al acestui rozator si lui nu-i face placere si nici bine!
P.Sbig grinaca vrei sa il ingrijesti mai usor, uita de rumegus si pune o paturica, asa nu va trebui sa dai banii pe rumegus in fiecare saptamana si nici nu va mai mirosi.
Daca se murdareste paturica poti sa o bagi la spalat, si e ca noua dupa aceea.
Fecalele trebuie stranse de pe ea cu o loptatica si o matura din aia mica.
Sper ca te-am ajutat happy

| EuCosti a răspuns:

De cate ori sa ii faci baie >? pai nu ii face nu are de ce sa fie murdar el trebuie sa aiba in cusca lui pe jos rumegus asa il poti spala la 2 saptamani 1 chiar daca e nevoie