| Nope15 a întrebat:

De ce cainele meu o iubeste pe mama mea mai mult decat pe mine?
Eu am petrecut mult mai mult timp cu ea, eu o hranesc mai des si o plimb mai des. De certat, si eu si mama mea am certat-o cand a fost cazul si cu toate astea pe ea o iubeste mai mult. Cand ea nu e plange putin si dupa vine la mine si atunci eu sunt,, iubirea" ei dar cum vine mama mea nu ma mai baga in seama, daca ma duc la ea sa ma joc se joaca si uneori prefera sa doarma cu mine dar atat, daca e cu amandoi si pleaca mami plange dupa ea, dar daca plec eu si ramane cu mami nu are nicio problema! Ce ar trebui sa fac?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa sant cateii mici

| doctorandus a răspuns:

Copiii nu pot fi acceptați drept șefi de către câini.

| Nope15 explică (pentru doctorandus):

N are nicio treaba! Unu la mana......am 15 ani si doi la mana acum 2 3 ani am avut alt caine care ma iubea enorm ...si atunci chiar eram mic

| LPCTSTR a răspuns:

Gandeste-te ca unii parinti isi urasc copii, si tu plangi pentru un caine...

| Nope15 explică (pentru LPCTSTR):

Frate,eu nu inteleg de ce conteaza asta...pur si simplu vreau sa stiu de ce o iubeste pe ea mai mult, daca nu aveti capacitatea de a da un raspuns ajutator atunci raspundeti la alte intrebari. Si dupa raspunsul tau imi dau seama ca nu ai un animal de companie, cel puțin nu unul mic care sa stea cu tine non stop si daca da...saracutul laughing)

| aXy99 a răspuns:

Este posibil ca mama ta sa o hraneasca mai des decat tine.

| Bizon95 a răspuns:

Ce sa faci?
SA ITI PARA BINE
cand o sa pleci de acasa (la facultate) mama ramane cu ceva dragoste tongue

| TomyBrave2019 a răspuns:

Uite, câinii își aleg stăpânul preferat. Din păcate cățelușa ta a ales-o pe mama ta dar asta nu trebuie să te supere. Te poți juca cu ea și să îi câștigi iubirea. Stai o zi întreagă cu ea și vezi. Nu e un concurs dar dacă petreci timp cu ea sigur te va iubi mai mult. Dar în general câinii își aleg stăpânul de la început.
Încearcă să stai cu ea mai mult și vezi cum reacționează.

| lorena66 a răspuns:

Și cățelusa mea de doar 4 luni face asahappy stai calm/ă, e ceva normal la căței.
Oricine isi cauta un lider mare si puternic
Mama ta e posibil sa-l hraneasca cat timp tu esti la scoala
Teoretic, daca e pui inca nu are simtul "stapanului"
Ii arde a joaca, atata tothappy probabil va considera pe amandoi stăpanii acestuia, pentru ca din cate am vazut tu si cu mama ta cam impartiti activitatile cand vine vorba de ingrijirea lui.
Incearca sa iei mai multe responsabilitati asupra ta referitor la catel: joaca-te cu el (mai mult), adu-i de mancare mai des (poti incerca sa-i dai ceva diferit de fiecare data) si arata-i pur si simplu ca-l iubesti
Gandeste te ca tu DORMI cu catelul tau. Pe mama ta posibil sa o vada mai rar decat pe tine si asta ar fi o explicatie potrivita pentru "plansetele" animalutului
Toate cele bune!

| MAIA18 a răspuns:

Si cățelușa mea se mai gudura pe lângă mama sau sora dar la mine se uite ca la un dumnezeu. Doar ca eu dorm cu cățelușa mea in pat ma îngrijesc de ea cand e bolnavioara merg cu ea la doctor ma joc cu ea o mângâi o iau in brate îi spun ca o iubesc o scot zi de zi afara.O tin după mine peste tot.Mai mult eu ma îngrijesc de ea decât membri din familie.Desi si familia o iubeste pe cățelușa se joacă cu ea. Depinde cat de mult îi acorzi atenție.

| suzyloveinair a răspuns:

Si ce daca o iubeste doar pe mama ta?!

| Nope15 explică (pentru suzyloveinair):

Are rost sa raspund?!