| Akexandru a întrebat:

De ce mi se învârt foarte slab rotile de la skateboard? Ce trebuie sa fac ca sa se învârtă mai bine? Merci

2 răspunsuri:
| mariusQ a răspuns:

Exista un fel de spray pentru roti, putin vascos, il gasesti in orice magazin de chestii din astea.

| Silent3025 a răspuns:

La skateboard cred ca are roti ca la role, la role exista roti pentru acrobatii si altele pentru viteza (diferenta de fapt sunt rulmentii, unii sunt mai rezistenti dar care nu ofera o viteza prea mare si altii pentru viteza, acestia in urma se pot disruge rapid daca se efectueaza acrobatii prea multe (sarituri etc). Daca rulmentii sunt ruginiti trebuie schimbati iar daca asa au mers greu de la inceput inseamna ca nu ai rulmenti de viteza.