| Sandu313 a întrebat:

De ce nu mănâncă cățelul pâine? Are doua luni, nu vrea sa mănânce cum fac sa mănânce pâine?

4 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Nu ii mai da paine. cainii nu sunt facuti sa manance paine.

| Yasmin875 a răspuns:

Cumpara-i mâncare de câini.Altceva în afara de pâine nu mai prin casă?

| 393Dan a răspuns:

Flamanzeste-l putin sau incearca sa inmoi painea in ceva gustos ce ar manca el. Exemplu ca sos, zeama, lapte, etc

| Rocsid a răspuns:

Paine nu este foarte sanatoasa pentru catei.
Iti recomand granule pentru catei, conserve sau orez cu legume si carne viarta.
Niciodata PORC pentru ca fac boli de piele ingrozitoare si niciodata oase de pui pentru ca sunt sanse foarte mari sa le sfasie intestinul.
Eu personal la ai mei le dau granule de lidl sau kaufland si suplimentez cu organe de vita fierte si eventual un morcov.
La 3 catei de talie mare pe luna ies in jur de 100 de lei totalul.

La varsta de doua luni desi e mai scump recomand granune pentru juniori ca sa creasca frumos si sa nu faca rahitism si alte boli nasoale.
Sa te bucuri de blanos!