| ionutzme3 a întrebat:

De ce stau pasarile intr-un picior?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Sa si-l odihneasca pe celalalt presupun. E ca si cum ar lucra in doua schimburi.

( doar o ipoteza, nu imi sariti in cap )

2 răspunsuri:
| CatsKittens a răspuns:

Buna,si eu m-am intrebat asta, si am gasit un raspuns adevarat, foarte dar foarte greu!
Dupa cum stii, pasarile cu picioare inalte nu pot avea echilibru in doua picioare, asa ca stau intrunul pentru echilibru! Daca nu ma crezi, eu am intrebat-o pe profesoara mea de biologie.

| ionutzme3 explică (pentru CatsKittens):

Eu am doua nimphe sunt papagali de talie mica, tot timpul le vad stand intr-un picior chiar si cand dorm.