| gheorghitatelenovelista123 a întrebat:

De ce un iepure de camp (iepure salbatic ) traieste mai mult in captivitate decat in salbaticie? Si nu ma refer la iepure de camp versus iepure de casa (fara diferente de rase ci doar rasa salbatic) ci doar la iepuri salbatici de camp. E acelasi iepure salbatic dar in primul caz traieste in salbaticie iar in cazul doi in captivitate.

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

E ferit de pradatori, de infometare, de accidente si mai ferit de boli, ba chiar unii sunt tratati daca sunt tinuti in captivitate. Singurul minus e ca are sanse sa ajunga la cuptor.happy
De aceea in general animalele salbatice tinute in captivitate au speranta de viata mai mare.

1 răspuns:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Pentru ca nu are cine sa il manance, evident.