| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii vor să-și forțeze animalele de compania să devină vegetariene?

Răspuns Câştigător
| SingleForOne a răspuns:

Nu doar pentru mâncare vegetariană, dar în multe alte aspecte. Unii deținători de animale vor ca animalele lor de companie să se asocieze lor (proprietarilor/prietenilor oameni de care fac parte) atât prin mâncare, cât și obiceiuri de activități de zi cu zi, chiar și purtatul hainelor de aceeași culoare, modele (si mărci dacă ar fi cazul), etc. Aceeași similaritate se găsește și la relațiile de parinte-copil sau amoroase sau între prieteni sau chiar și în activități profesionale, de studiu (în facultăți) și/sau extracurriculare (voluntariat). Este o situație majoră de asociere pentru toate domeniile, aplicat chiar și la relațiile de om-animal de companie; ca fapt divers, s-au inventat sneakers Nike pentru cai, la pret de $1200 din ultimele căutări, dacă îți poți da seama ce imaginație și ambiție au avut acei oameni!

| cristi202 a răspuns (pentru SingleForOne):

"It's only crazy until you do it."
O fi reclama asta si pentru cai?:
https://www.youtube.com/watch?v=WW2yKSt2C_A
:))

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De prosti ce sunt. Animalele trebuie sa manance asa cum i-a lasat natura.

| darrio2007 a răspuns:

Cum le-a lasat natura.

| sierra1 a răspuns:

N-am auzit pe cineva să-și hrănească purcelul-de-guineea cu grătare așa că... de unde zbaterea ta?

| cristi202 a răspuns (pentru sierra1):

No nu-i bai, ca poate o sa auzi de ciini care maninca, sau cel putin sunt obligati sa manince pateu vegetal. happy

| sierra1 a răspuns (pentru cristi202):

~ cristi202 : ciini care...sunt obligati sa manince pateu vegetal~

interesantă viziune propui! Și cum îl "convingi"?

| cristi202 a răspuns (pentru sierra1):

Nu ai văzut emoticonul? Era o gluma.
Dar am văzut pe cineva care, pentru că nu a mai avut hrana pentru ciine, a încercat să îi dea pateu vegetal happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din lipsa de cultura generala & placerea de a lua informatii din cele mai tampite locuri.
Exclud cazurile in care animalul lor are o problema medicala, si este necesara dieta.

| Emma30555 a răspuns:

Un animal este prin natura sa carnivor sau ierbivor, nu poți sa hotărăști tu ca om sa i schimbi natura, este imposibil de fapt, asta înseamnă cruzime fata de animale și conform legii ar trebui pedepsita.

| mi25 a răspuns:

Lipsa de cultura in domeniu a persoanei respective si a celor publicate pe net, dar si in mass-media.

| LordCristobal a răspuns:

Pentru că sunt nebuni și prosti.
Un animal trebuie să mănânce fix ce ii place nu sa îl obligi tu să mănânce ce vrei tu.
Îți dai seama să obligi un câine sau pisică să mănânce vegetarian, asta ar fi tortura pentru ele.

| Eireann a răspuns:

Am 3 caini care mananca cu placere cate o bucata de banana, afine, capsuni, mere sau morcovi dar evident ca masa lor consta din mancare uscata si umeda pentru caini cu continut crescut de carne dar primesc cu placere si fructe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prostie PURA!

Cum sa fortezi un catel sa manance doar legume? laughing

Sadism! laughing
Cruzime!
( si vorbesc serios)

E ca si cum eu te-as obliga pe tine ( doar pentru ca vreau! ) sa mananci un sac de pedigree!

Dar tu mananci DOAR UNUL, situatia describe de tine e mult mai groaznica...

| IceRope a răspuns:

Fiindcă sunt extrem de proști și confundă hamsterul cu pisica. Sau iepurele cu dobermanul.

| Endy22 a răspuns:

Probabil ei sunt vegetarieni si de asemenea considera ca e mai bine pentru animale sa nu mai manance chestii din carne. Si sunt unii care nu le place nici cum miroase carnea. Problema lor. Doar sa nu le tina nemancate pe animalewinking

| BlablablaFatacudetoate a răspuns:

Pentru că e mai ieftin sa iei legume și fructe decât hrana pentru animale cu pedigree