| DydyEmma a întrebat:

De ce zboara parul de pisica prin toata casa?

Răspuns Câştigător
| aia a răspuns:

Deoarece animalele naparlesc:p au in fiecare perioada a anului alt timp de par iarna au stratul ala de par mai gros(nu stiu sa ma exprim da sper sa intelegi cum ne imbracam noi iarna gros asa au si animelele parul gros) vara mai subtire si tot asa...sunt exact ca omul in fiecare perioada a anului isi schimba hainele depinde de temperaturahappy

9 răspunsuri:
| glamour a răspuns:

Pentru ca nu o peri, daca ai da cu peria pe ea zilnic sau ori de cate ori este nevoie nu ar mai zbura parul prin toata casa, orice animal naparleste.

| katy a răspuns:

Cum oamenilor li se schimba parul, crescandu-le in loc fire noi, asa si animalelor li se schimba.Trebuie sa o perii in fiecare zi ca sa nu mai lase par si fa-i baie. Ai sa vezi ca si ea se simte mai bine cand o perii, e periculos parul si pentru ea ca il inghite dar si pentru tine.Si eu am pisica si asa fac cu eahappy

| ElectricChapel a răspuns:

Ca nu e periata

Răspuns utilizator avertizat
| Scuturici a răspuns:

Nu stiu... poate a baut pisica prea mult redbull fiindca iti da aripi.

| aleexxaanndrra a răspuns:

Atentiee parul de pisica este foarte foarte periculos daca inghiti fire de par in fiecare zii asta ar insemna un ghem de blana care se formeaza la tine in corp in cel mai rau caz se pune pe plamani si poti murii... Cercetatorii au aflat ca parul de pisica nu e neaparat periculos daca o vaccinezi corespunzator tepoti imbolnavii numai daca pisica ta e bolnava sau are bacterii etc bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca pisica se trage din prepetzila.si prepetzila mai si zboara.

| m5789932 a răspuns:

Fiindca ii cade parul la pisoi! de aia e par prin toata casa.

| Adyspeed a răspuns:

Pentru ca are perioade in care ii cade parul si se regenereaza altu in loc.Asa sunt felinele astea miciwinking