| anonim_4396 a întrebat:

De la cate luni se poate imperechea un mascul Yorkshire Terrier (cel din poza)?

5 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Teoretic dupa 2 ani, practic...

| MihayAndrey a răspuns:

Gresit TOTAL, NU SE FACE NICI O MONTA LA VARSTA AIA. O monta normala se face dupa un an jumatate, atunci cainele e dezvoltat complet din toate punctele de vedere.

| cainirasapura a răspuns:

Nu este yorkshire terrier, este metis(probabil are un strabunic de yorkshire)Cel mai bine pentru sanatatea lui ar fi sa il sterilizezi. Uite cum arata un yorkshire,, rasa pura cu pedigree,, http://www.shutterstock.com/......round.html

| anonim_4396 explică (pentru cainirasapura):

Stiu cum arata un Yorkshire! Nu am nevoie de pedigree, cel din poza e caine de expozitie, nu am nevoie de un astfel de exemplar. E cainele meu si il iubesc orice ar fi, si da, este un Yorkie dar e tuns happy probabil nu a iesit bine in poza.

| D3jflv a răspuns:

De la 5-7 luni.Ti-am fost de ajutor?