| lilit a întrebat:

De la ce varsta se poate incepe hranirea unui westie cu hrana gatita in paralel cu hrana speciala? Si cam ce as putea sa-i dau sa manance(ma refer la hrana gatita)? In prezent catelusa mea westie are 7 saptamani si jumatate si o hranesc cu Royal Canin Starter.Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| hashe86 a răspuns:

Dar de ce sa ii dai mancare gatita? hrana uscata e formulata corect, deci contine cam tot ce are nevoie un catel.
mancarea gatita pentru oameni e complet intezisa, datorita condimentelor, prajelilor, unele legume ca ceapa si usturoiul etc.
daca totusi doresti sa-i dai si hrana preparata special pentru el cel mai bine e sa intrebi veterinarul, sa-ti dea o retea cata proteina, grasime sa contina. Insa nu are sens sa te complici, e greu sa indeplinesti toti parametrii, cre de altfel se gasesc bine onformati in hrana uscata sau umeda.

1 răspuns:
| Roby67 a răspuns:

Nici o data, mancarea gatita are minerale (sare) si condimente care nu sunt pe cartea de bucate a unui caine.