| Laura1009 a întrebat:

De unde as putea sa imi iau pisica in afara de olx? Sunt din Baia Mare si nu avem pisici la magazinele cu animale, nu sunt crescatori din cate stiu eu (locuiesc cu o prietena dar ea e alergica la parul de pisica persana si am zis ca vrem ragdoll).

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

O persoana alergica la parul de pisica nu face diferența dintre rase, că aia e persana sau birmaneză, este alergica la orice par de animale de companie. Ești sigur că la pisica pe care o dorești nu o sa mai fie alergică!? Mai bine ii cumperi o pisica sfinx, nu lasă parbsi astfel chiar că nu va mai avea probleme cu alergia.
https://www.animalutul.ro/anunturi/animale/pisici/sfinx/