| IasminaIasminna a întrebat:

Deci, am o cățea labrador care are 3 ani și de multe ori am dus-o la masculul verisorului meu (masculul fiind tot labrador) pentru a se imperechea, insa niciodată nu s-a lasat si parca nu vrea ea sa faca pui. Am fost cu ea și la inseminare in vitro (sansele erau de 50-50 sa ramana gravida si n-a ramas). M-am gandit ca poate nu îi plac masculii..eu stiu daca animalele au alte orientari sexuale. Ați avea vreun sfat ce as putea sa fac sau care ar fi cauza pentru care nu intretine relatii sexuale pana in momentul in care sa se lase pentru a ramane gravida? (Sper ca s-a inteles ce am vrut sa zic..nu stiu cum sa formulez mai frumos)

Răspuns Câştigător
| anonim20976 a răspuns:

Daca nu vrea, incearca sa vorbesti cu un specialist, un doctor veterinar, cainele nu ar trebui sa aiba o problema de sanatate din cauza asta, dar daca ai dus-o in perioada aia cand este timpul sa o duci si nu se intampla nimic, du-o la un veterinar care-ti poate oferi mai multe raspunsuri la intrebarile tale despre acest caz.

| IasminaIasminna explică (pentru anonim20976):

Multumesc! Voi incerca sa iau legatura cu un alt veterinar

| anonim20976 a răspuns (pentru IasminaIasminna):

Sper sa fie bine, daca nu gasesti unul bun, un veterinar care sa te lamureasca, cauta pe internet și întreabă pe vreunul

| IasminaIasminna explică (pentru anonim20976):

Multumesc mult! Am gasit un numar iar maine voi suna acolo, la cabinet sa vad ce parere are veterinarul

| anonim20976 a răspuns (pentru IasminaIasminna):

Bun

12 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Auzi, vezi ca poți tu s-o duci și zilnic, dacă ea nu e în perioada de împerechere e egal cu zero (0).

| IasminaIasminna explică (pentru Catrice):

O duc doar cand e in perioada de imperechiere laughing cred ca e logica chestia asta

| Catrice a răspuns (pentru IasminaIasminna):

Numai ca știu pe cineva care își ducea câinele când avea stăpânul chef, nu câinele laughing plus ca stiu caz personal în care animalul nu a intrat ani buni în călduri.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Pe tine daca te-ar obliga cineva sa faci copii, te-ai simtii bine? happy

| IasminaIasminna explică (pentru Aasdfghj):

Dude,nimeni nu obliga pe nimeni, nu i bag eu penisul masculului in vaginul catelei mele..insa vreau sa intrleg de ce nu se imperecheaza, fiind ca e in natura animalelor sa o faca. o vad ca e in calduri si ca vrea, dar niciodată nu termina actul. Si veterinarul a spus ca nu e ceva inregula. De aia intreb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu îi place de el. big grin

| IasminaIasminna explică (pentru anonim_4396):

Am incercat sa o duc la 3 parteneri diferiti..inclusiv sa o 'dam' la imperechiat cu celalalt labrador al meu..si tot nu vrea

| Pati2500c a răspuns:

Daca nu vrea asta e, nu o forta. Si asa sunt atatia caini prin adaposturi aruncati. Daca chiar vrei neaparat sa faca pui mergi la vet sa vezi, cere parerea specialistului