| Anonimul93 a întrebat:

Deci sa incep cu inceputul:
Sunt innebunit dupa fotbal, fac antrenamente la un Club Sportiv si joc pe post de portar si fac antrenamente specifice genului meu dar nu cu antrenorul(foarte rar fac cu el) de asta apelez la voi ca nu invat cine stie ce...Desi in poarta ma descurc destul de bine, as dori sa stiu si eu niste exercitii care sa ma ajute sa excelez in poarta si mai in special la suturile pe jos niste exercitii! Eventual Daca vreti add yahoo messenger= ciumtalala@yahoo.com

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Trebuie să lucrezi pentru dezvoltarea reflexelor şi pentru priză la minge cât mai bună. Ai nevoie neapărat de parteneri de antrenament.

| Florin a răspuns:

La suturile pe joc,singura sansa este plonjonul lateral,daca mingea iti vine in fata,si pe jos,faci plonjon fata,adica priza la piept,si apoi pui coturile pe pamant si cu fata in coturi,ca sa nu te accidentezi, daca vine lateral, sunt 2 lucruri de stiut,daca vine la coltul lung,respinge=o,nu te complica sa o prinzi la pipt,daca,respinge-o lateral,adica spre aut(tusa).Sau daca vine la coltul scurt,ar fi de preferat sa o prinzi la piept,dar prin plonjon lateral, daca mai vrei sfaturi ca portar, da-mi un mesaj.

| Anonimul93 explică:

Dah dar problema asta e ca sunt singurul portar din grupa mea...si nu prea am cu cine si am zis sa incerc sa fac singuri.thinking sau cu niste prieteni dar as vrea sa stiu cateva exercitii necesare

Răspuns utilizator avertizat