| Buhaluci22 a întrebat:

Deci..stateam pe telefon in baie si cusca hamsterului era deschisa, nu eram atenta la el si a iesit din cusca.L-am auzit si m-am dus, eram speriata si era sub masina de spalat (s-a dus cumva prin spatele masinii, nu stiu) si incercam sa ridic masina si o lasam jos dupa ca nu puteam, dupa, cand sa ridic, ii vad capul si incep sa ma sperii, era jos acolo, nu se misca, nu respira. Dupa ceva timp s-a ridicat si parca nu avea nimic.Stiu, e vina mea, dar oare are ceva? Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| anne3798 a răspuns:

Observa-i comportamentul cateva zile, daca e activ, daca e lenes, daca mananca mancarea lui sau cea din verdeturi, daca se da pe rotita. Verifica daca are vreo rana sau ceva. Probabil in momentul acela s-a speriat, sau poate s-a si lovit putin. Daca dupa 2/3 zile ti se pare ca se comporta cat de cat normal, poate un pic mai speriat atunci nu ar trebui sa aiba vreo problema. Al meu mititelul a cazut de la mansarda pe scari in forma de melc sad a alergat extrem de repede, a vazut pana la jumate iar cand am dat sa il prind, s-a speriat si mai tare si a cazut jos. Cand l-am luat in mana era foarte speriat, si se misca lent, parca nici nu simtea prezenta mea. L-am tinut sub ochi cateva zile si am vazut ca si-a revenit, m-am speriat foarte tare pentru ca tin la el enorm.

| Buhaluci22 explică (pentru anne3798):

Si eu tin la el enorm, dar l am strivit, de aia nu se misca si nu respira, dar dupa cateva secunde s-a ridicat.Ma gandeam ca a murit, am plans in ultimul hal

| Buhaluci22 explică (pentru anne3798):

Dar cred ca l am strivit.

5 răspunsuri:
| Heavenonearth a răspuns:

E ok, e doar speriat de la țipetele tale! laughing
Lasă cusca jos lângă el și momește-l cu hrana care îi dai și va intra.

| ghitaflorinregelegaming a răspuns:

Stai linistita nu are nimic era doar speriat asa era si al meu serios fara gluma
primesc funda?

| Buhaluci22 explică:

Nu, dar cred ca l am cam strivit..de aia am zis ca nu se misca si respira