| PsyhoChild a întrebat:

Doar pisica mea mă electrocuteaza cu blana?
Are o blana foarte deasă și când pun mâna pe ea se creează acel șoc pe care îl observăm de obicei când dam jos un pulover de pe noi.

5 răspunsuri:
| kikomojojojo a răspuns:

Da și câinele ma electrocutat, i-am spus mamei și i-am explicat ce ai spus și tu da nu prea a înțeles ea? făcea ca este imposibil? și eu i-am spus imposibil e creierul tau pentru că tu tot nu înțelegi ce aia energie statică? sper ca așa se zice n-am prea fost atenta la școală dar știu asta de la tv cu șosetele? oricum e ca o pișcătură bine că nu e ca la priza că altfel aveam toate degetele bulite că unul îl am deja?

| kikomojojojo a răspuns (pentru kikomojojojo):

Semnele alea de întrebare sunt Emoji care râd și râd în hohote așa...ca fapt diverslaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu doar pisica ta face acest lucru
In general animalele cu blana pufoasa pățesc asa
Am 7 pisici si cu toate am pățit la fel din cauza blăni lor
Acest lucru se întâmpla si de la om la om
Energie statica ba chiar dacă îți freci picioarele rapid de covor si atingi pe cineva vei provoca acea piscatură acea energie statica

| anonimg a răspuns:

Eu știam că un astfel de lucru se întâmplă când atingi un material sintetic. Sigur pisica nu s-a născut într-o fabrică de jucării? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca pisica ta e descendenta lui pikachu.