| Rares200413 a întrebat:

Doresc sa achiziționez un Bulldog Englez, dar taica-meu cu teoria aia ca,, animalele nu au ce cauta în casa,, asa ca buldogii englezi rezista sa trăiască afara?

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da... si un maidanez rezista afara. Sunt animale, zau asa. Daca nici ele nu rezista afara, ce sa mai zic. Toate rezista afara. Se adapteaza.

| Felys a răspuns:

Un cotet bun, mancare buna, vaccinurile obligatorii este tot ce au nevoie orice rasa de caine.Restul haine si alte accesorii nu sunt necesare, au haina lor naturala