| wpAbby a întrebat:

După cate zile trebuie scos afara câinele după ce termina toate vaccinele?

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

În perioada de vaccinare majoritatea medicilor veterinari recomandă o carantină totală, adică acel caţelus să nu fie scos afară din casă până după terminarea schemei de vaccinare + 7 – 10 zile pentru a nu-l expune la riscuri de îmbolnăvire …

| wpAbby explică (pentru MihaiNicu23):

Are momentan un vaccin făcut, mai aveam o intre are, îl pot scoate puțin pentru a-și face nevoile? Nu ca nu poate sa își facă nevoile și în casa, având covorase absorbante, dar voiam sa îl obis numesc pe afara.Mulțumesc!

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru wpAbby):

Da il poti scoate cateva minute dar nu mai mult de 5-6 o data pe zi pana trec cele 7 zile.

3 răspunsuri:
| Panaet_Nela-daniela_1979 a răspuns:

Dupa o saptamana trebuie scos.