| KarinaLee6 a întrebat:

E adevărat că ai nevoie de acte pentru a ține papagali pe post de pet? Sau ai nevoie de acte doar pentru unele specii?
Dacă da, cum obții acele acte? Ți le dă crescătorul sau cum?

6 răspunsuri:
| Pati2500c a răspuns:

Nici eu nu am auzit, am avut si am papagali si nu am niciun act, nu cred ca i adevarat

| KarinaLee6 explică (pentru Pati2500c):

Pentru Ara și Jako am auzit că ai nevoie de ceva acte, că cică sunt specii ocrotite.

| Pati2500c a răspuns (pentru KarinaLee6):

Aa pentru aia probabil, zic de cei obisnuiti nimfe /perusi /amorezi

Răspuns utilizator avertizat
| RobertMoto18 a răspuns:

Ai nevoie de acte doar pentru papagalii ocrotiti de lege si actele le iei de la crescatorul lor

| 987632 a răspuns:

Eu am avut 2perusi și nu am avut niciun act