| Necuvântător a întrebat:

Empatia față de animale este cauza mutilării unor animale sănătoase?

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Prietene caine (caci iti zici necuvantator) intrebarea dumitale nu are esenta si logica...
cum adica empatia (sa o definim ca o stare de tristete prin care incerci sa te transpui in problema altcuiva ca si cum ar fi a ta) fata de animale este cauza mutilarii unor animale sanatoase?
Nu are logica, deci ALTA INTREBARE

| Vikaa a răspuns (pentru Simpatic):

Daca ai un pic de creier si sti cum sa abordezi problema nu e deloc lipsita de logica.
Se referea la oamenii care din dragostea lor imensa pentru animale pot mutila unele animale sanatoase.

| Simpatic a răspuns (pentru Vikaa):

N-am creierwinking

| Simpatic a răspuns (pentru Vikaa):

Tu ai extrapolat adaugand niste versiuni proprii, dar cine stie la ce a facut referire baiatul acesta care a deschis acest subiect, daca intrebarea sa a fost saraca si lipsita de un orice complexitate sau detaliu.
e ca si atunci cand unul face o mazgalitura in culori pe o panza cu o pensula si apoi apar acei cunoscatori ai artelor plastice si despica firul in 4 si discuta si filosofeaza, cand autorul picturii a aruncat la intamplare de doua ori pensula pe panza.
cam asa suntem noi pe acest subiect laughing

| Vikaa a răspuns:

Nu prea am inteles intrebarea da incerc sa-i dau de cap...
Depinde la cine faci referire,daca la vegani,sunt niste oameni ce sunt schizofrenici,care mutileaza cainii si pisicile pe viata, doar ca au niste idei si conceptii foarte fanatice.
Despre alte cazuri de mutilare a animalelor sanatoase n-am auzit, doar de cele ale veganilor, marea majoritate a veganilor hranesc pisicile/catei in mod vegan, au niste picioare atat de strambe saracele animale

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vikaa):

Frumos raspuns moldoveanco happy

| Vikaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Merci,romanule

Răspuns utilizator avertizat