| username2468 a întrebat:

Este cineva care are în apartament un ciobănesc belgian? Gen dacă ai voie cu câini mari

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu cunosc nicio lege care sa interzica cainii de talie mare in apartament, exista in schimb lege ca acesti caini sa nu faca zgomot, sa nu deranjeze sa latre mult etc dar asta poate face orice tip de caine chiar si un pechinez. E aceeasi lege care interzice sa bagi bormasina la ore neadecvate sau sa dai muzica la maxim

| Digikey a răspuns:

Daca intra pe usa e ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca un ciobanesc belgian ar fi cea mai buna varianta pentru cineva cu apartament, asta daca nu e de o suprafata maricica si proprietarul nu are problema cu a fi foarte activ legat de catel, e un companion minunat, dar are nevoie sa isi consume energia productiv si de spatiu pentru a fi fericiti

| Vikaa a răspuns:

Este voie, stai linistita, altii tin caini de stana la apartameng, asa ca un Malinois nu incurca pe nimeni.