| Rakanishuu a întrebat:

Este legal sa detii un lup ca animal de companie?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| roxy99roxana a răspuns:

Ca sa fie legal ai nevoie de autorizatie dar stai calm nu trebuie sa fii cine stie ce cercetator sa o obtii ci doar sa ai suficieni spatii si sa dovedesti ca esti apt sal ingrijesti adica ca ii poti oferi conditii de viata, apa, mancare etc.

14 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Lupul este ocrotit de lege, fiind pe cale de disparitie nu poti sa-l deti ca si animal de companie.Respecte

| MadalinG99 a răspuns:

Du-te la veterinar te va lamuri nu cred ca e legal si trebuie sa i faci cusca mare cu toate dotarile

Răspuns utilizator avertizat
| Ceriik a răspuns:

Nu,gandeste-te ce ar putea face daca il scoti afara.

| Piratul10 a răspuns:

Cred ca da dar totusi cred ca ai nevoie de o legitimatie sau autrizare sau ceva de genu dar e tare ca si un lup ca animal de companie, multe bafta si super sa nu te mustelaughing))/

| ONElena11 a răspuns:

Cred ca trebuie sa te interesezi bine. S-ar putea sa trebuiasca sa declari asta pe proprie raspundere si sa il cresti de mic pentru ca sunt animale salbatice. Trebuie sa ai anumite conditii pentru al creste.

| Darkela a răspuns:

Da. Eu am avut unul..adica una, era fata.O chema Bella.

| Alyboy a răspuns:

Nu cred, dar daca stai la sat si nu stie nimeni cred ca nu patesti nimic.

| Veneficiis a răspuns:

Habar nu am daca e legal insa ca sa nu se teama de tine si sa se comporte normal trebuie sa intri in contact cu el de la 2 saptamani (cand inca e surd si orb), atunci incepand perioada de socializare si terminandu-se la 4 saptamani din cate tin minte (spre deosebire de caini la cere perioada de socializare incepe la 4 saptamani si se termina la 8). oricum iti urez bafta, caci au nevoie de muuuuuuuuult spatiu.

| Biutzamagic a răspuns:

Buna,da cred ca da happy Daca unii tin serpi, un lup e suta la suta accetabil happy Funda plz?

| oanaalexandrachivu a răspuns:

Nu cred, dar de ce ai vrea sa faci asta? Ce spui de un papagal sau un hamster? laughing

| Rakanishuu explică (pentru oanaalexandrachivu):

Pai vreau si eu ceva cu care sa ma laud cand ies in oras laughing)