Întrebare recomandată | Tonea_Danut_2000 a întrebat:

Este normal ca la un caucazian de 3-4 luni sa ii cada parul?
Asta s-a intamplat dupa ce a avut o parvoviroza.

Răspuns Câştigător
| MarianaElena547Marii a răspuns:

E normal sa isi scimbe parul deoarece se pregateste si el de vara!

3 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Ești sigur că nu mai are virusul în corp?
Este foarte periculos dacă el încă îi ataca corpul. Cățelușa mea a avut parvo, tot un ciobănesc, în zona unde stăteam la sat, nu sunt doctori veterinari, etc.Parvo apare foarte des la stână,așa că bunicul meu a chemat un cioban, un om care a mai tratat căței de parvo, și a arso pe năsuc, puțin, în câteva zile a fost vioaie ca înainte.

| Alexxxaa1010 a răspuns:

Asigura-te ca nu mai are acea boala, mai du-te la veterinar sa stii o treaba concreta.
In mod obisnuit un caine isi schimba blana de 2 ori pe an, nu cred ca ar fi o problema.

| Dogs a răspuns:

Când un câine are Parvoviroză, începe să îi cadă blana, însă chiar dacă este vindecat nu poate să o elimine pe toată odată.
Încearcă să îl perii bine de 2 ori pe zi timp de câteva zile, apoi, dacă tot îi cade blana apelează la o consultație veterinară,(20-40lei)