| anonim_4396 a întrebat:

Este normal ca un animal(caine) sa manance excremente de pisica?

15 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Unora le place si balega de cal... am vazut personal.
Cine stie ce le spune mirosul, poate pentru ei e apetisant asa ceva.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru el poate fi normal, dacă mirosul lui îi spune că e ceva valoros acolo.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Avand in vedere ca sunt animale... nu te astepta sa faca lucruri foarte normale, deci cam da.

| Ellzzz a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ma gandeam ca poate are ceva, gen vreo boala. Fiindca are un an si pana acum o luna nu a mai facut asta

| DoarBogdan a răspuns (pentru Ellzzz):

Sunt animale care mananca lucruri si mai "rele".

"Acest lucru se poate datora mai multor factori, dar unul dintre principalele aspecte este palatabilitatea dietei digerate de animal. Acesta este găsit apoi în scaunul său, iar câinele dvs. este, prin urmare, atras de excrementele lăsate de animalul în cauză."

https://ro.best-pets.net/pourquoi-mon-chien-mange-des-crottes
https://animax.ro/......ecale.html
https://www.pet.veterinarul.ro/index.php/de-ce-cainele-meu-mananca-fecale
https://roykari.ru/......mente.html

| Frank51 a răspuns:

Al meu mănâncă tot ce prinde, frunze, crengi, aseară a mâncat părul unei păpuși, câinii sunt celebrii pentru mâncat haotic. Problema apare când iese pe partea cealaltă laughing

| Zuzu1991 a răspuns:

Si oamenii mananca ce se rahateste pisica:
https://www.nationalgeographic.com/......-Indonesia
cea mai scumpa cafea :D

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Zuzu1991):

Ne considerăm ființe superioare, când de fapt nu o dată, ci de mai multe ori, mai ales acum în ultima peroadă am demonstrat că suntem cu mult sub nivelul animalelor.

| Salontanul a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Din pacate si oamenii sunt animale. Nu ne incadram in alt regn.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Probleme are pisica, nu cainele.

Pisica nu digera bine mancarea, asa ca resturile intregi raman atragatoare pentru catel. Cel mai bine, o duci la veterinar.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Nu este ceva ciudat pentru un animal, însă încearcă să îl supraveghezi și să nu îl mai lași să facă asta. Dacă stai la casă în curte să fie curat să nu aibă acces la excremente de alte animale.

| IgnatVictor a răspuns:

Bună!
Cățeaua bunicii mele își mânca propriile excremente. Aparent, pentru ea era ceva normal. Când i-am spus asta unui prieten pasionat de câini, mi-a spus că cățeaua nu era hrănită cum trebuie, dar nu cred. Bunica mea nu e genul de persoană care să lase un câine să flămânzească. Știu sigur asta, pentru că am întrebat-o și mi-a spus că își hrănește cățeaua de trei opri pe zi. Cu orez, boabe și alte chestii.

| IonescuRobert a răspuns:

Te-ai referit din punct de vedere ca Sănătate?

| Ellzzz a răspuns (pentru IonescuRobert):

Da. Are un an iar pana acum o luna nu a mai facut asta

| IonescuRobert a răspuns (pentru IonescuRobert):

Din punct de vedere Medical?*