| Girly97 a întrebat:

Este normal ca un husky siberian să iubească perușii și să îi lîngă pe picioare din când în când? Cățelul meu se poartă de parcă perușii care i-ar mânca ar fi prieteni.

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Au crescut impreuna? Pentru ca asta ar fi unul dintre putinele cazuri cand nu ii vede ca pranz de ocazie.

Vine un slujitor la Stefan Cel Mare și-i zice:
– Măria Ta! Măria Ta! Vin turcii!
– Cât sunt de mari?
– Apăi sunt mici! Se văd în zare cam de-o șchioapă!
– Lasă, Vasile, c-avem timp!
Vasile pleacă, după un timp vine iar:
– Măria Ta! Măria Ta! Vin turcii!
– Cât sunt de mari?
– Au crescut copăcel, Măria Ta!
– Lasă, Vasile, c-avem timp.
Vasile pleacă, după un timp vine țipând:
– Măria Ta! Măria Ta! Vin turcii!
– Cât sunt de mari?
– Cât mine, cât Maria Ta!
– Atunci ia tunul și-i bubuie!
– Nu pot, Măria Ta, că-i stiu de când erau mici!

| GirlOnline81 a răspuns:

Husky este obisnuit sa traiasca in haita. Probabil ca se simte singur si considera perusii ca facand parte din grup.

| IIIshaneIII a răspuns:

Am avut un motanel apoi mi-am cumparat un husky adult in jur de 2 ani, husky a omorat motanul, mie mi-a parut rau de el ca il aveam de mult timp si am eliminat husky-ul, deci ai grija.