| Girly97 a întrebat:

Este vreo diferenta de personalitate intre cainii de sex masculin si cainii de sex feminin?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, ca între bărbații porci și femelele cățele.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sigur ca da. Javrelor de sex feminin nu le tace gura o clipa si numa' prostii latra.

| alina2k18 a răspuns:

Unele femele din anumite rase sunt mult mai agresive fata de masculii din aceeasi rasa.

| TheGentleman a răspuns:

Evident. Asa cum există diferențe între băieți și fete, între bărbați și femei

| TomyBrave2019 a răspuns:

Da. Femelele sunt mult mai calme, iubitoare, ascultătoare, cuminți. Deși am mascul, am văzut și femele și am văzut ce apropiate sunt de stăpânii lor. O cățelușă era cu ochii doar pe stăpânii ei și orice făceau ea se uita la ei, se urca pe ei să le spună că vrea acasă, comunica foarte mult cu ei. În schimb cățelul meu ar fugi cât ar putea și unde ar apucă dacă i-aș da jos lesa și ar vedea un câine sau altceva.
În concluzie, cățelele sunt mai ascultătoare, mai iubitoare și puțin mai calme (nu sunt atât de agitate ca masculii).