| anonim_4396 a întrebat:

Eu am adoptat ieri niste hamsteri(femela si mascul).
Am o cusca mare cu roata, casuta, de aia de apă și mâncare si femela sta doar in casuta nu iese mai deloc, nu bea, nu mananca, dar e grasuta si nu vrea nici sa se dea pe roata, se da doar masculul.
Stiti cumva care este problema?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil are pui. Bucură-te acum, iar dacă nu scapi cât mai repede de aceștia vei crește hamsteri pentru următorii 7 sau 10 ani. Cine i-a dat gratis, a făcut-o pentru a scăpa de ei. Hamsterii sunt de fapt niște șoareci numai că de companie. Te vei umple de ei încât nu vei avea unde să îi ți. Am crescut hamsteri timp de 7 ani și îi țineam pe unde apucam. Prin oale, borcane pentru murături, acvarii. Am avut și 40 de hamsteri, iar rumeguș luam en-gros de la o tâmplărie. Era gratis, nu cerea nimic pentru asta. Însă când te vei sătura de ei, îți vei dori să îi dai și tu tot gratis.

| Eduaardfwcfsgwbsb a răspuns:

Si mai si sapa in rumegus